piątek, 30 sierpnia 2013

Nie wszystko jest takie jak wydaje się na pierwszy rzut oka

Nie wszystko jest takie jak wydaje się na pierwszy rzut oka.

Studentom kazano usiąść na podłodze. Dziewczyny musiały zdjąć buty. Do sali wszedł chłopak ubrany jak muzułmanin i dziewczyna ubrana jak muzułmanka. On szedł pierwsza ona za nim.... Wchodząc wzięła sobie spośród studentek koleżankę i usiadły na podłodze po obu stronach krzesła na którym siedział 'muzułmanin'. Chłopakowi 'muzułmanka' podaje talerz z potrawą. On jako pierwszy zaczął jeść następnie podaje dla wybranej studentki, a ta na końcu dla 'muzułmanki'....

Prof. zadaje pytanie: Wasze refleksje po przedstawieniu tej sceny ?
Zaczęła się burzliwa dyskusja z której ewidentnie wynikało, że kobieta jest dyskryminowana, źle traktowana itp..
Na koniec wykładu profesor przedstawia należyty sposób zinterpretowania tej sceny, gdyż takie było jej faktyczne przesłanie.

Dziewczyna jest Boginią!! Jest wybrana, gdyż tylko ona dostępuje zaszczytu aby dotykać bosymi stopami matki Ziemi. Jest chroniona przez mężczyznę dlatego idzie jako druga. Je jako ostatnia, ponieważ w taki sposób sprawdza się czy nikt nie chciał jej otruć. Siedzi ona na podłodze i podaje jedzenie bo podobnie jak Ziemia tylko ona może wydawać plony(jedzenie).

Zdziwienie ogarnęło całą salę!

Trzeba poznać wnętrze! To co powierzchowne to mylne. Nie zawsze wszystko jest takie na jakie wygląda! Pamiętajcie o tym!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz